Danes je 29 Mar 2024, 00:24


Fitnes centri v Sloveniji

Pogovori o vsem ostalem, kar ne spada med zgornje oddelke. Če ne veš, kam - piši tukaj!
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

Zeratrem

  • Prispevkov: 1012
  • Pridružen: 11 Mar 2012, 15:52

Fitnes centri v Sloveniji

Odgovor03 Feb 2013, 13:23

Zdi se mi, da manjka tema z vsebino, kjer bi se lahko pogovarjali o raznih fitnes centrih pri nas (kakšno opremo imajo/nimajo, kaj pustijo/ne pustijo, kakovost, osebje, bros infestation etc.) - zato sem odprl to temo.

No mene zanima, če lahko v Sokol Laguni delaš DL tudi izven platforme, ki se nahaj pred kletko (v primeru, da je zasedeno), tako da si nekje podložiš s tistimi tapeti, ali prihiti hitro kdo zraven in ti reče "to pa naw šlu"?
Mati, masla bi!
Uporabniški avatar

David Brunšek

  • Prispevkov: 3379
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 15:45

Re: Fitnes centri v Sloveniji

Odgovor03 Feb 2013, 14:53

Sicer nisem dolgo treniral v laguni, ampak mislim da ne bo problema. Če delaš sumo DL bo treba paziti, ker so tla zelo drseča, da ne narediš špage. :)
Je pa treba v Laguni delati "sneaky deadlift". Na zadnjem skupnem treningu so bile pripombe zaradi glasnega odlaganja - na platformi! :D
Uporabniški avatar

Jure Rus

  • Prispevkov: 2715
  • Pridružen: 17 Nov 2011, 21:39

Re: Fitnes centri v Sloveniji

Odgovor03 Feb 2013, 16:12

Na zadnjem treningu v Laguni so nas zelo razočarali. Nekdo je delal deadlift in nekajkrat malo (!) glasneje odložil, pa so nas takoj prišli opozorit. Glede na to, da imajo konkretno kletko z olimpijsko platformo, da je bil fitnes relativno prazen in da nas je bilo NMZjevcev skoraj 20, se nam to ni zdelo ravno primerno. Eno je, če po nepotrebnem razmetavaš uteži po fitnesu. Nekaj povsem drugega pa je, če na za to namenjenem prostoru normalno izvajaš vajo.

Od fitnesov je v Ljubljani po mojem mnenju še najboljša opcija, če želiš resno odtrenirat, MaxxGym. Ročke do 70kg, ketne, dobre palice, trdne ter trde klopce, veliko kolutov ... Na žalost pa imajo tudi eno veliko pomanjkljivost - ni okroglih kolutov. Bodo ostali povedali, a mislim, da je tudi Bit vredu izbira (tam sem bil samo enkrat že kar dolgo časa nazaj).
Večina ostalih LJ fitnesov je (preveč) wellness usmerjena za nas, ki želimo naredit trening, kot se zagre.

Sicer pa jaz večino časa treniram v Fitnesu OZ v Grosupljem in sem več kot zadovoljen. :)
Uporabniški avatar

alexjug

  • Prispevkov: 2163
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 12:39
  • Kraj: Ljubljana, Slovenia

Re: Fitnes centri v Sloveniji

Odgovor03 Feb 2013, 16:40

Jaz treniram v Bitu. Do zdaj mi je samo 1x prisel Viki tezit glede odlaganja utezi, in sicer, ko sem odvrgel 38kg rocke.
Moj komentar na froce , ki praznujejo r. dneve v squash dvoranah in hrup, ki ga povzrocajo ob temu, je ocitno zadoscal, da nikoli ni nic vec rekel ;).

Zadnje case je ratala guzva v gymu, ampak pri napravah. Nekaj novih naprav in slaba razporeditev, tako da moras vcasih malo na tesno do kaksne naprave. 'Brojev' ( i hate that word) je nekaj, a ni sile.

Laguna mi je kul, sicer ne maram tistih rock z debelimi rocaji in 'n' kolutov na njih. nocna mora za balansirat. V Bitu so mi doslej najljubse rocke ;), jih pa nekaj manjka.

Oaza.. vsec so mi bile tiste plateloaded naprave za hrbet, veslaci za kardio in savna ;). Naprave so me razocarale, rocke isti smorn kot v Laguni, ni prave kletke za pocepe (oz. ni bilo, ko sem sem na ogled).
http://missionsuperbody-sl.blogspot.com/ | A GOAL without a PLAN is only a WISH | MFP -> http://goo.gl/KUO0QW | Never look down on anybody unless your helping them up, as there may be a day when you are the one looking UP!

jelo

  • Prispevkov: 116
  • Pridružen: 25 Avg 2012, 07:21

Re: Fitnes centri v Sloveniji

Odgovor03 Feb 2013, 16:48

4P je mega folka, samo squat rack je vedno frej. Cez 2 tedena zacnem v tovoliju, 2x naredil trening, zelo zelo obetavno...

urban

  • Prispevkov: 848
  • Pridružen: 26 Nov 2011, 12:31

Re: Fitnes centri v Sloveniji

Odgovor03 Feb 2013, 17:34

Tivoli zelo vredu, samo squat rack ni najboljše kvalitete, se pa vsekakor da normalno trenirat vse.

Maja

  • Prispevkov: 177
  • Pridružen: 03 Nov 2012, 17:07

Re: Fitnes centri v Sloveniji

Odgovor03 Feb 2013, 17:35

Tivoli je TOP 8-)
"Abs are made in the kitchen, glutes are made in the gym." Bret Contreras
Uporabniški avatar

Mr. Eos

  • Prispevkov: 124
  • Pridružen: 20 Jul 2012, 17:10

Re: Fitnes centri v Sloveniji

Odgovor03 Feb 2013, 17:38

Maja napisal/-a:Tivoli je TOP 8-)

+1
Sploh ko ni nobene gužve v squat racku :D
Uporabniški avatar

BostjanBavcon

  • Prispevkov: 3221
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 23:03

Re: Fitnes centri v Sloveniji

Odgovor03 Feb 2013, 18:25

Tivoli topšit. Uteži do 70 kg mašine dobre placa še pa še razmetavaš lahko po mili volji pa ti noben nič ne reče magnezij ni problem. TOP.
Uporabniški avatar

Šuša

  • Prispevkov: 1972
  • Pridružen: 20 Avg 2012, 21:14

Re: Fitnes centri v Sloveniji

Odgovor03 Feb 2013, 19:03

Jaz treniram na Viču. Noben mi še ni težil zarad metanja štange pri DL :D
En tip dela DL 240 kg, pa tiste jerke pa snatche meče iz zraka :P Ampak on trenira z enim osebnim trenerjem, ki tam dela, tako da boli njega :P
Drugače pa skuliran folk. Se pa najde kakšen pacient :P
Imajo 1 kletko, navadni in poševni benč, Smithko :D in ostale mašine... ;) ter ročke do 40 kg se mi zdi :?
Ful je toplo v fitnesu (včasih skoraj prevroče) :D Poleti je klimatizirano.
Zdaj so tudi prenovili garderobe oz. jih prestavili v zgornji štuk, kjer sta tudi 2 savni.
Spodaj je še ena posebna dvorana za zumbe ipd. Eno manjšo še delajo.
Letna karta je ful poceni: 365€
We're born and then we die. What will you do in the meantime?
Naslednja

Vrni se na Razno

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron