Danes je 28 Mar 2024, 11:43


Ketogena dieta

Pogovori in vprašanja o prehrani in vsem ostalem, kar vnesemo v telo.
  • Avtor
  • Sporočilo
Uporabniški avatar

alexjug

  • Prispevkov: 2163
  • Pridružen: 20 Nov 2011, 12:39
  • Kraj: Ljubljana, Slovenia

Re: Ketogena dieta

Odgovor19 Dec 2014, 08:46

Se strinjam z uVexom glede držanja začrtanega in glede lakote. Ta je predvsem v glavi.

Tudi sam sem trenutno na cca. 2500-2700 kcal, pa sem včasih tako lačen, da bi celega vola pojedel, včasih se moram pa prav siliti, da spravim hrano vase.

V mojem primeru na to predvsem vpliva "zaposlenost". Če sem z glavo pri neki stvari mi niti na misel ne pride, da bi jedel. Hrano si pripravljam v naprej in nosim s seboj v službo. Pogosto jo prinesem nazaj domov in nato jem šele doma ;).

Glede "pestrosti" tvoje diete.. Kot prvo .. gre za dieto, kot drugo.. daleč od tega je, da bi bila pestra. Vsaj po mojih merilih.

sskj:
"dieta diéta -e ž (ẹ̑) 1. posebna, predpisana prehrana, zlasti za bolnike: držati se diete; predpisati dieto; diabetična dieta; mlečna, neslana dieta; shujševalna dieta; ima strogo dieto; žarg. jetrna dieta za bolne na jetrih "

Fleksibilen pristop k prehranjevanju je po mojem mnenju še najboljši za človeški organizem in psiho. Sicer pa.. 7 milijard ljudi je na svetu in nihče ni enak. Kar se mene tiče, naj se vsak prehranjuje kot hoče oz. ustrezna njegovemu telesu in psihi.
http://missionsuperbody-sl.blogspot.com/ | A GOAL without a PLAN is only a WISH | MFP -> http://goo.gl/KUO0QW | Never look down on anybody unless your helping them up, as there may be a day when you are the one looking UP!
Uporabniški avatar

uVex

  • Prispevkov: 288
  • Pridružen: 23 Jul 2013, 09:25

Re: Ketogena dieta

Odgovor19 Dec 2014, 18:25

tudi recimo skos enak jedilnik kot ga imajo "bilderji", je za psiho poden. Vse, ki za njih vem, da se držijo različnih jedilnikov so skos lačni, razmišljajo o naslednjem obroku še preden pojejo enega do konca, govor samo o hrani, pol pa poči in rečejo, da so šli za en dan off v tistem off pa naredijo +5000 kcal in pol spet matranje do naslednega off in spet presežek. Začaran krog, ki ni zdrav za psiho nasploh in tak človek rabi kar nekaj časa, da se misli o hrani reši. Ponavadi ko prestopiš potem na fleksibilno prehrano se kažejo problemi še od prej dolgo časa, dokler v glavi ne dojameš, da ješ zato, da živiš in ne živiš zato, da ješ...
Uporabniški avatar

Zeratrem

  • Prispevkov: 1012
  • Pridružen: 11 Mar 2012, 15:52

Re: Ketogena dieta

Odgovor19 Dec 2014, 18:29

Vsak način prehranjevanja, ki postavlja kakršnokoli omejitev, je dieta. Tudi IIFYM način je dieta. Vse kar ima ta način, je to, da je fleksibilen glede izbora živil. Kar se tiče razmerja B:OH:M pa je zelo rigidna dieta, pusti ti jesti toliko in tako, da ustrez vnaprej določeni kombinaciji makrohranil. V športu in estetiki je žal tako, da brez primerne diete ni optimalnih rezultatov, ker so posledice prehranjevanja in gibanja vodljive le, če imamo pod nadzorom parametre prehranjevanja in gibanja, to pa seveda tako ali drugače omejuje svobodo.

To, kar je napisal Andrejus. je zelo dober prispevek. Podrobno opisuje lastne izkušnje z različnimi pristopi v prehranjevanju, ketonske diete ne prodaja, ampak nazorno opiše lastno izkušnjo pri uporabi in ne nabija o tem, da je postal nadčlovek, ki misli kot Einstein in dviguje uteži kot Arnold, živi pa tako dolgo kot Bog.

Kar se tiče izbora živil v ketonski dieti, pa se je res treba zavedati, da živimo v 21. stoletju, na vrhuncu možnosti, ki jih ponuja svetovni trg dobrin, in imamo na razpolago na stotine različnih mesnih in ribjih jedi. Od lososa, ki je plaval 20.000km stran od nas v morju, do divjačine iz Jelenovega grebena, ki se je pasla par 10 km stran od nas. Pestrost okusov ti skorajda nobena dieta dandanes ne more uničiti, če se potrudiš, preden si stvari serviraš na krožnik. Omejitve praktično ni (razen v globini denarnice).

Šteje pa itak samo naslednje: če ti nek način prehranjevanja psihofizično ustreza, ne škodi tvojemu zdravju in ti ne uničuje socialnega življenja, ni nobenega razloga, da bi ga zamenjal za karkoli drugega.
Mati, masla bi!
Uporabniški avatar

BostjanBavcon

  • Prispevkov: 3221
  • Pridružen: 09 Mar 2012, 23:03

Re: Ketogena dieta

kugla

  • Prispevkov: 41
  • Pridružen: 18 Nov 2012, 17:17

Re: Ketogena dieta

Odgovor21 Dec 2014, 11:00

Zeratrem napisal/-a:Vsak način prehranjevanja, ki postavlja kakršnokoli omejitev, je dieta. Tudi IIFYM način je dieta. Vse kar ima ta način, je to, da je fleksibilen glede izbora živil. Kar se tiče razmerja B:OH:M pa je zelo rigidna dieta, pusti ti jesti toliko in tako, da ustrez vnaprej določeni kombinaciji makrohranil. V športu in estetiki je žal tako, da brez primerne diete ni optimalnih rezultatov, ker so posledice prehranjevanja in gibanja vodljive le, če imamo pod nadzorom parametre prehranjevanja in gibanja, to pa seveda tako ali drugače omejuje svobodo.

To, kar je napisal Andrejus. je zelo dober prispevek. Podrobno opisuje lastne izkušnje z različnimi pristopi v prehranjevanju, ketonske diete ne prodaja, ampak nazorno opiše lastno izkušnjo pri uporabi in ne nabija o tem, da je postal nadčlovek, ki misli kot Einstein in dviguje uteži kot Arnold, živi pa tako dolgo kot Bog.

Kar se tiče izbora živil v ketonski dieti, pa se je res treba zavedati, da živimo v 21. stoletju, na vrhuncu možnosti, ki jih ponuja svetovni trg dobrin, in imamo na razpolago na stotine različnih mesnih in ribjih jedi. Od lososa, ki je plaval 20.000km stran od nas v morju, do divjačine iz Jelenovega grebena, ki se je pasla par 10 km stran od nas. Pestrost okusov ti skorajda nobena dieta dandanes ne more uničiti, če se potrudiš, preden si stvari serviraš na krožnik. Omejitve praktično ni (razen v globini denarnice).

Šteje pa itak samo naslednje: če ti nek način prehranjevanja psihofizično ustreza, ne škodi tvojemu zdravju in ti ne uničuje socialnega življenja, ni nobenega razloga, da bi ga zamenjal za karkoli drugega.


Vsekakor dober prispevek, ki realno prikaže prednosti pa tudi slabosti ketonske. A odgovori so tudi na mestu - da obstaja alternativa, ki je po učinkovitosti enaka, po stopnji odpovedovanja in vplivu na psiho pa bistveno drugačna.

Resda si vsak sam postavlja cilje in prioritete, a večina tukaj (vsaj zdi se mi tako) poskuša samo opozoriti, da v želji po "popolnem telesu" včasih zaidemo v ekstreme, ki dolgoročno niso dobri za nas - ker v življenju ne gre samo za tehtnico in krožnik. O čemer večina verjetno govori iz osebnih izkušenj.
Prejšnja

Vrni se na Prehrana

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron